Aşkın Dört Element Hali - Zafer Ercan Kitapları

 

 

 

Kitaplarım

Aşkın Dört Element Hali

Sevgili sayfa misafirlerim, “haftalık yazılar” bölümünde bugüne kadar yüreğimden geçenleri kalemimin gücü yettiğince ifade etmeye çalıştım. Yazılarım sizler tarafından okundukça ve zaman zaman tarafıma memnuniyetleriniz bildirildikçe daha istekle yazmaya gayret ettim. Artık geçmişe ait yazılarımı sayfamda göremeyeceksiniz ama bunun güzel bir sebebi var, “deneme” türündeki bu yazılarımı “aşkın dört element hali” isimli 3. kitabımda topladım...

3. kitabım “aşkın dört element hali” “epsilon yayınevi” tarafından çıktı, tüm kitapçılarda…

Kitabın Önsözü:

Babasının ilkokul üçte aldığı bisikleti Pinokyo ile bu kitabın yolculuğuna başlayan Zafer Ercan, babasına seslenişiyle bu kitabın menziline varıyor.
Belki de baştaki şiirine inat, yani “Hiçlikten hiçliğe” değil “Varlıktan varlığa”, “En değerli varlıktan tüm değerli varlıklara” koşuyor.
İster o bisikletin arkasına oturun, ister selenin üstüne yerleşip kendiniz sürün…
İyi yetişmiş genç bir komiserin, mesleki olanın ötesinde bilgili, ama hepsinin ötesinde duygulu, duyarlı yolculuğunun arkadaşı olacaksınız.

Daha önce Türkiye için çok önemli bir kitapta “uyuşturucu” felaketine dikkat çekerek aklımızı sarsmaya çalışan “Başkomiser” Ercan, benim de çok yazıda andığım “Polis Akademisi”nin düşünen, üreten, paylaşan mezunlarından biri.
Hadi çok genelleme yapmayayım ama, mesleki sıfatını, ciddi bir omurgaya, tutarlı bir insanlık felsefesine dayamaya çalışanlardan.
Bilgisini sunan ama yeryüzünde birikmiş bilgi ve duyguların arasında da koşturup duranlardan.

Bu kitabı, denemeleri elbet bir “yazarın dünyası ve kalemi” olarak değerlendirin.
Ama şunu da unutmayın:
Bu “yazar” hayatı sadece pencereden izlemiyor; hayatın ve insanların nice acısını da yüklenerek özel bir hayat deneyimi sırtlıyor.
Duygular ne kadar içinden içinden gelse de, bir adli bilimcinin, bir narkotik uzmanının, bir bağımlılık danışmanının, bir emniyetçinin binlerce deneyimiyle de harmanlanıyor.
O yüzden şöyle bir değeri de var:
Zor çalışma koşullarının ve haklı yahut haksız sert eleştirilerin muhatabı, şiddetli bir hayatın hem aktörü, hem karşı aktörü, bazen mağruru bazen mağduru olan bir “polis”i en şeffaf halinde görmek isterseniz…
İçindeki duygu insanını, düşünen insanı merak ederseniz…
Zafer Ercan, bir yazı, düşün adamı olup size tüm içini açıyor.
Bu “şeffaf dünya”da, kendinize, hayata, ülkenize dair ciddi umutlar bulabilirsiniz.
Bisiklet sizi bekliyor; yavaş yavaş sayfalarda süzülmek için.

Umur Talu


Zafer Ercan - Madde Bağımlılığı İle Mücadele - Eğitim | Billur TV

Yaacov Dior has been appointed CEO of IDT Carmel. Prior to joining IDT Carmel, Mr. Dior was the CEO of Israel Credit Cards (Visa-Cal) Ltd., Chairman of rolex replica. in Israel and a member of the Board of Directors of Visa International."We are very excited about this transaction," said Mr. Dior. "We purchased our first debt portfolio in rolex replica. Since that time, we've made other acquisitions and have now entered into a joint venture with a partner with extensive industry experience. This forward flow purchase represents the next step in Carmel's replica watches uk."About IDT CorporationIDT Corporation is an innovative and opportunity seeking multinational company with operations that span various industries. Through its Telecom subsidiary, IDT provides telecommunications services worldwide to the retail and wholesale breitling replica. IDT's Capital division incubates newer businesses, and the company's Spectrum subsidiary holds its spectrum license assets.IDT Telecom provides retail and wholesale telecommunications services and products, rolex replica pre-paid and rechargeable calling cards, consumer local, long distance, and wireless phone services, and wholesale carrier services. All rights reserved. Appoints Eric Cosentino to Its Board of Directors; Alan Claman to Assume Role with IDT's Israel rolex replica.