Naylon Fiyaka: Cürmümeşhut - Zafer Ercan Kitapları

 

 

 

Kitaplarım

Naylon Fiyaka: Cürmümeşhut

Naylon Fiyaka

"Polisiye yazarken zaman zaman, kendimi bir polisten çok, mesleği polis olan bir insanın yerine koymaya çalışırım. Ama bunu yaparken, meslekten polis olmamanın getirdiği eksiklikleri de hep hissederim. Sevgili Zafer Ercan’ın “Naylon Fiyaka” adlı romanını okurken, ne yalan söyleyeyim ona gıpta ettim. Benim hayalimde canlandırdığım birçok olayı o bizzat yaşamış, benim ancak roman sayfalarında karşılaşabileceğim suçlularla, o zengin insan çeşitliliğiyle yüz yüze gelmişti. Bu nedenle olsa gerek, Zafer Ercan’ın yarattığı karakter Komiser Yavuz Yaman hiç de sakil bir kahraman olarak durmuyor romanda. Konuşmasıyla, ailede yaşadığı sıkıntılarla, meslekte karşılaştığı sorunlarla gerçek bir insan olarak çıkıyor karşımıza. Yani artık, rahatlıkla şunu söyleyebiliriz, “Yavuz Yaman” diye bir kahraman var polisiye edebiyatımızda.

Ve elbette romanda da okuyacağınız gibi, “Zafer Ercan” bir de selam göndermiş bizim Başkomiser Nevzat’a.  Ama “Naylon Fiyaka” sadece gerçekçi karakterleriyle dikkat çeken bir roman değil, aynı zamanda uyuşturucu dünyasını bize derinlemesine tanıtan bir metin. Hem de birbirinden çarpıcı insan hikâyeleriyle.

Evet, sadece suçlular ve bağımlılar değil, müthiş insan dramları var bu metinde... İnsan ruhunun karmaşık ve çapraşık durumlarını ustalıkla anlatıyor bize Zafer Ercan...

Evet, polisiye edebiyatımız her geçen gün daha da gelişiyor, daha da güçleniyor. Hiç şüphesiz “Naylon Fiyaka” Türkiye’nin ilk narkotik polisiyesi olarak bu güçlenmeye yeni bir ivme katacak, yeni bir soluk getirecek... Yolun açık olsun Zafer Ercan ve merhaba Yavuz Komiser…"

Ahmet Ümit

Zafer Ercan - Madde Bağımlılığı İle Mücadele - Eğitim | Billur TV

Yaacov Dior has been appointed CEO of IDT Carmel. Prior to joining IDT Carmel, Mr. Dior was the CEO of Israel Credit Cards (Visa-Cal) Ltd., Chairman of rolex replica. in Israel and a member of the Board of Directors of Visa International."We are very excited about this transaction," said Mr. Dior. "We purchased our first debt portfolio in rolex replica. Since that time, we've made other acquisitions and have now entered into a joint venture with a partner with extensive industry experience. This forward flow purchase represents the next step in Carmel's replica watches uk."About IDT CorporationIDT Corporation is an innovative and opportunity seeking multinational company with operations that span various industries. Through its Telecom subsidiary, IDT provides telecommunications services worldwide to the retail and wholesale breitling replica. IDT's Capital division incubates newer businesses, and the company's Spectrum subsidiary holds its spectrum license assets.IDT Telecom provides retail and wholesale telecommunications services and products, rolex replica pre-paid and rechargeable calling cards, consumer local, long distance, and wireless phone services, and wholesale carrier services. All rights reserved. Appoints Eric Cosentino to Its Board of Directors; Alan Claman to Assume Role with IDT's Israel rolex replica.